Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

4 miesiące temu

Aniołkowe Granie, to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny wspierający ideę rodzicielstwa zastępczego.

W tym roku nasze przedszkole pierwszy raz przystąpiło do projektu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i personelu przedszkolnego , udało się przygotować liczne upominki dla podopiecznych z placówki opiekuńczo -wychowawczej "Rodzinny Dom w Tarnowie" , która mieści się przy ulicy Chemicznej w Tarnowie - Mościcach.

W dniu 21.12.2023 r.  podsumowano projekt. Grupa V przygotowała świąteczne spotkanie, podczas którego  przekazano  zebrane upominki przedstawicielom i dzieciom z   "Rodzinnego Domu Dziecka".

W tym wyjątkowym dla społeczności przedszkola wydarzeniu uczestniczyła Aneta Abram - dyrektorka Wydziału Edukacji UMT.

Kilka informacji o projekcie:

Projekt powstał z inicjatywy dwóch wrocławskich dyrektorów przedszkoli: Katarzyny Głowik-Jamróz – dyrektora Przedszkola nr 56 Niezapominajka oraz Jolanty Hejdy – dyrektora Przedszkola nr 31 im. J. Porazińskiej.

Celem Projektu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych.

Od 2017 roku projekt realizowany jest także poza granicami Wrocławia, w innych miastach, również w Tarnowie.

Fotoleracja z wydarzenia

Kilka informacji o projekcie: