Rys historyczny naszego przedszkola

Historia wychowania przedszkolnego w Tarnowie-Mościcach datuje się od 1947 roku, kiedy to – dzięki staraniom SS Służebniczek NMP – w zabudowaniach pofolwarcznych otwarta została ochronka dla 50 dzieci.

Uwzględniając potrzeby kobiet pracujących w Zakładach Azotowych w latach 1951-1954 wybudowano i oddano do użytku nowoczesny Dom Dziecka, w którym mieściły się:
~przychodnia dla matek i dzieci,
~żłobek,
~przedszkole,
~świetlica,
~sala widowiskowa.

W miejsce ochronki w 1954 roku został wybudowany, według indywidualnego projektu architekta inż. Tadeusza Jankowskiego obecny budynek przedszkola. Do uzytku dzieciom przedszkole zostało oddane w roku 1956. Do 1976r. Przedszkole nr 1 liczyło dziewięć oddziałów.
W skutek podziału w macierzystej placówce zostało pięć oddziałów, a pozostałe cztery poszły do oddzielnej placówki – Przedszkola nr 3. Od tej pory w Tarnowie – Mościcach funkcjonują dwa przedszkola.
W styczniu 1992r. Przedszkole nr 1 Zakładów Azotowych zmieniło nazwę na Przedszkole Publiczne Nr 33 i stało się przedszkolem podległym Urzędowi Miasta Tarnowa.

Celem przewodnim naszej placówki zawsze była troska o odpowiednie wychowanie, edukację oraz dobre samopoczucie naszych wychowanków.

KADRA KIEROWNICZA PRZEDSZKOLA:

Helena Strychała
Stanisława Ślęzak
Maria Wacław

DŁUGOLETNI PERSONEL ADMINISTRACYJNO – OBSŁUGOWY:

Franciszka Andrzejczak
Henryk Brzeziński