Grupa V

GRUPA V – SMERFY ( 6-latki)

nauczycielki prowadzące:

Ewa Sojat

Anna Maciejko

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

22.03.2024 r. - Dzień Brokuła

Piątym bohaterem projektu edukacyjnego WITAMINKI był Brokuł Borys. W ramach wyzwania dzieci zapoznały się z wyglądem brokuła, poznały jego zielonych przyjaciół. Wspólnie stworzyły witaminowe tarcze ochronne przed wirusami. Podczas zajęć plastycznych pomalowały portret bohatera dnia - Borysa.

2,5.02.2024 r. - Dzień Cebuli

Czwartym bohaterem projektu edukacyjnego WITAMINKI była Cebula Celina. Dzieci w ramach wyzwania cebulowego poznały różne rodzaje cebul i sposób ich wykorzystania. Każdy samodzielnie posadził cebulki , z których wyrośnie  zdrowy szczypiorek. Wspólnie przygotowaliśmy syrop cebulowy. Powstały również cebulki z bibuły. Kolejne wyzwanie zaliczone!

29.01.2024 r. - "A -ale plama"

Zajęcia realizowane w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ALFABET LOGOPEDYCZNY. Głównym celem zajęć było ćwiczenie oddechowe wzmacniające mięsień okrężny ust. Dzieci nakładały farbę pędzlem na kartkę w taki sposób by powstały kleksy -plamy. Ich zadaniem było nabrać powietrze nosem i delikatnie dmuchając przez rurkę rozdmuchać farbę.  W ten sposób powstały ciekawe, kolorowe fryzury.

19.01.2024 r. - wyjątkowi Goście w przedszkolu.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny Majeczce i Lidzi.

Lidziu, życzymy Ci powodzenia i samych cudownych chwil.

CZY TO W DOMU, CZY W OGRODZIE,

CZY W PRZEDSZKOLU, W SAMOCHODZIE

ZAWZE, WSZĘDZIE, W KAŻDYM CZASIE

Z KIMŚ JEST RAŹNIEJ , MILEJ , LEPIEJ

CZAS SWÓJ SPĘDZAĆ , ŚWIAT ODKRYWAĆ

I WSPÓLNIE SKARBY ZDOBYWAĆ!

21.12.2023 r. Wigilia grupowa.

Jest w roku taki jeden dzień w którym wszyscy zasiadamy do uroczystego posiłku - jest to Wigilia.

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy razem ten wyjątkowy dzień - były życzenia, wspólne kolędowanie, a nawet  biesiadowanie przy świątecznym stole.

27.11.2023 r. - "Dzień Buraka"

Trzecim bohaterem projektu edukacyjnego  WITAMINKI był Burak Bruno. W ramach wyzwania dzieci wspólnie przyrządziły sałatkę z buraczków marynowanych. Zalewa z buraczków doskonale sprawdziła się w roli farby.

15.11.2023 r.- Owocowy zawrót głowy.

Dzieci rozpoznawały owoce za pomocą zmysłu węchu i  smaku. Następnie wspólnie przygotowały zdrowy napój -  pyszny 100 % sok z wyciskanych cytryn i pomarańczy. Jest to kolejne zadanie w ramach realizowanego programu edukacyjnego Szkolne przygody Gangu Mocniaków.

"0 - jak opowiadanie logopedyczne" - realizacja projektu "Alfabet Logopedyczny"

Bohaterem pierwszego zadania realizowanego w naszej grupie Ogólnopolskiego  Projektu  Edukacyjnego  ALFABET LOGOPEDYCZNY , była literka O. Celem zajęć było rozwijanie słuchu fonemowego oraz usprawnianie narządów mowy. Dzieci wysłuchały opowiadania pt.  Przygoda konika Lolka i wykonywały ćwiczenia logopedyczne w nim zawarte. Na koniec zajęć zilustrowały treść wysłuchanego opowiadania.

5.10.2023 r. - "Dzień Dyni"

Wyzwanie Numer 2 - DYNIOWE.  Smerfy w ramach Projektu Edukacyjnego WITAMINKI zrealizowały kolejne wyzwanie. Dzieci wspólnie przygotowały niezbędne produkty , z których powstało przepyszne i zdrowe ciasto dyniowe.  Degustowały  prażone pestki dyni.  W tym dniu również podczas obiadu królowa dynia. Za sprawą magicznych rąk naszych Pań kucharek powstała smaczna zupka dyniowa. Kolejne wyzwanie zaliczone !

14.09.2023 r - "Dzień ogórka" - inauguracja projektu edukacyjnego "WITAMINKI"

Grupa Smerfów w tym roku szkolnym przystąpiła do projektu edukacyjnego WITAMINKI, którego celem jest m.in. propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Choć sezon ogórkowy dobiegł końca, to my właśnie z tym warzywem rozpoczęliśmy witaminkową przygodę. I pierwszym zadaniem w ramach projektu, którego podjęli się przedszkolaki było kiszenie ogórków. Dzięki temu działaniu dzieci nie tylko przygotowały przetwory, ale również przypomniały sobie, jakie składniki są potrzebne, aby takie ogóreczki wyszły smakowite, mogły też ich wąchać i smakować. będą też obserwować proces kiszenia i co dzieje się z ogórkami w słoiku. No i nie możemy się już doczekać pysznej zupy ogórkowej!