Witamy na stronie naszego przedszkola!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego ? Miejskie Przedszkole nr ...

" Dzień przedszkolaka to ważna data.

Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata .

Dzieci są ważne każdy to powie,

Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

Więc wszystkim dzieciom małym i dużym

Życzyć dziś chcemy , długich podróży, spełnienia marzeń , cudownych wrażeń, mnóstwa radości i samych słodkości . "

21 września wszystkie dzieci z naszego przedszkola obchodziły bardzo uroczyście "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Już od samego rana bawiliśmy się i tańczyliśmy przy ulubionych przebojach z repertuaru dziecięcego. W ogrodzie przedszkolnym czekały na dzieci kolorowe dmuchańce.

Mamy nadzieje, że to był nie zapomniany dzień dla wszystkich przedszkolaków!

Ekologia w naszym Przedszkolu!

Nasi wychowankowie wykonali wspólnie pracę grupową w ramach Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego "Mój wkład w czyste powietrze", organizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa.

WYCIECZKA NA DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i duże. Z tej okazji  przedszkolaki odwiedziły wioskę indiańska HOKKA HEY w Kunowej. Dzieci miały okazję przekonać się jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Zabawa w Indian to nie jedyna atrakcja jaka czekała na przedszkolaków. Miłośnicy jazdy konnej mogli miło spędzić czas na grzbiecie indiańskiego mustanga. Dzieci mogły skorzystać także z gier i zabaw prowadzonych przez    Wielkiego Wodza. Dodatkową atrakcją było mini ZOO.   Był to dzień pełen uśmiechów, niespodzianek , radości i zabawy.

Fotoleracja z wycieczki

XXI Międzyprzedszkolny Przegląd Teatralny Snuj się, snuj bajeczko

W dniu 15  maja 2023 r. odbył się  XXI Międzyprzedszkolny  Przegląd  Teatralny  „ Snuj się, snuj bajeczko” pod hasłem: W zdrowym ciele, zdrowy duch, czyli motyw aktywności fizycznej oraz obcowania  z przyrodą w środowisku naturalnym” zorganizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 33 w Tarnowie .

Uroczystość wręczania nagród odbyła się w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W przeglądzie wzięło udział 8 przedszkoli publicznych miasta.  Przedszkola biorące udział w przeglądzie to :

Przedszkole Publiczne Nr 5

Przedszkole Publiczne Nr 13

Przedszkole Publiczne Nr 18

Przedszkole Publiczne Nr 19

Przedszkole Publiczne Nr 24

Przedszkole Publiczne Nr 33

Przedszkole Publiczne Nr 34

Przedszkole Publiczne Nr 35

Celem konkursu było promowanie dziecięcej twórczości i , popularyzacja różnorodnych form teatralnych stosowany w przedszkolach na bazie literatury dziecięcej. Udział w przeglądzie to przykład przygotowania przez nauczycieli dzieci do uczestnictwa w kulturze  i świadomego obcowania ze sztuką. Nauczycielki wraz ze swoimi małymi artystami wykazały się pomysłowością w doborze nie tylko  bajki , ale także  scenografii, choreografii, kostiumów, muzyki, która niejednokrotnie porwała widownię do wspólnej zabawy, a nawet tańca . Każda z zaprezentowanych bajek zawierała morał , przesłanie dla wszystkich.

Jury  w składzie :

Karolina Florek-członek Rady Osiedla Nr-8 „Mościce”

Marta Koziara- emerytowana Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 33 w Tarnowie-członek honorowy jury

Dominika Dąbek-  Główny specjalista ds. filmu TCK

Matylda Baczyńska- Dyrektor Artystyczna Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie

Przyznało :

Grand Prix- Przedszkole Publiczne Nr 5 w Tarnowie za bajkę „Każdy powie- sport to zdrowie”

I miejsce :  Przedszkole Publiczne Nr 19 za bajkę „ W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli witamy w bajkowym świecie superbohaterów”

II miejsce : Przedszkole Publiczne 34 za bajkę „Przygoda w Stumilowym lesie”

III miejsce : Przedszkole Publiczne Nr 24 za bajkę „Bajka o Czerwonym Kapturku na sportowo”

Pozostałe przedszkola otrzymały nagrody za udział w przeglądzie .