Witamy na stronie naszego przedszkola!

XXI Międzyprzedszkolny Przegląd Teatralny Snuj się, snuj bajeczko

W dniu 15  maja 2023 r. odbył się  XXI Międzyprzedszkolny  Przegląd  Teatralny  „ Snuj się, snuj bajeczko” pod hasłem: W zdrowym ciele, zdrowy duch, czyli motyw aktywności fizycznej oraz obcowania  z przyrodą w środowisku naturalnym” zorganizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 33 w Tarnowie .

Uroczystość wręczania nagród odbyła się w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W przeglądzie wzięło udział 8 przedszkoli publicznych miasta.  Przedszkola biorące udział w przeglądzie to :

Przedszkole Publiczne Nr 5

Przedszkole Publiczne Nr 13

Przedszkole Publiczne Nr 18

Przedszkole Publiczne Nr 19

Przedszkole Publiczne Nr 24

Przedszkole Publiczne Nr 33

Przedszkole Publiczne Nr 34

Przedszkole Publiczne Nr 35

Celem konkursu było promowanie dziecięcej twórczości i , popularyzacja różnorodnych form teatralnych stosowany w przedszkolach na bazie literatury dziecięcej. Udział w przeglądzie to przykład przygotowania przez nauczycieli dzieci do uczestnictwa w kulturze  i świadomego obcowania ze sztuką. Nauczycielki wraz ze swoimi małymi artystami wykazały się pomysłowością w doborze nie tylko  bajki , ale także  scenografii, choreografii, kostiumów, muzyki, która niejednokrotnie porwała widownię do wspólnej zabawy, a nawet tańca . Każda z zaprezentowanych bajek zawierała morał , przesłanie dla wszystkich.

Jury  w składzie :

Karolina Florek-członek Rady Osiedla Nr-8 „Mościce”

Marta Koziara- emerytowana Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 33 w Tarnowie-członek honorowy jury

Dominika Dąbek-  Główny specjalista ds. filmu TCK

Matylda Baczyńska- Dyrektor Artystyczna Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie

Przyznało :

Grand Prix- Przedszkole Publiczne Nr 5 w Tarnowie za bajkę „Każdy powie- sport to zdrowie”

I miejsce :  Przedszkole Publiczne Nr 19 za bajkę „ W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli witamy w bajkowym świecie superbohaterów”

II miejsce : Przedszkole Publiczne 34 za bajkę „Przygoda w Stumilowym lesie”

III miejsce : Przedszkole Publiczne Nr 24 za bajkę „Bajka o Czerwonym Kapturku na sportowo”

Pozostałe przedszkola otrzymały nagrody za udział w przeglądzie .

XXIII Edycja Akcji Góra Grosza

Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazują Państwo środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Towarzystwo Nasz Dom od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe). Towarzystwo prowadzi również specjalistyczne Domy dla Dzieci oraz ośrodki wsparcia psychologicznego PORT.
Z Państwa zaangażowaniem udało się  pomóc tysiącom dzieci w całej Polsce.

Zachęcamy do włączenia się w akcję charytatywną.

WIELKA ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT w ramach akcji #wyzwanieDzienKundelka

25 października obchodzony jest Dzień Kundelka,. Była to świetna okazja, żeby zorganizować w naszym przedszkolu wraz z dziećmi i rodzicami zbiórkę dla podopiecznych tarnowskiego AZYLU dla zwierząt.

Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w akcjach charytatywnych.

Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszego przedszkola. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.

Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!